Z Bíliny s plným bodovým ziskem.

15.08.2021

Z Bíliny jsme si odvezli všechny tři body. Utkání hodnotí MH16.

Výsledek utkání Bílina 3 : 5 SK Liběšice (4x Mikina, Janda)

Tuto sobotu zavítal náš A tým na hřiště soupeře z Bíliny, kde při posledním měření sil na tomto stadionu jsme herně nepropadli, ale přesto jsme odjeli bez bodů. Posilněni vítězstvím z minulého týdne nad favoritem soutěže Dobroměřicemi, věříme všichni, že dnes nějaké body odvezeme. Základní sestava je oslabena o kapitána Nepovíma, pásku přebírá Mikina. Trenér Čermák čerpá zaslouženou dovolenou a proto ho zastupuje zkušený fotbalový lodivod Božík. Jdeme na to. Prvních 15-20min nepřináší mnoho zajímavého, soupeř drží míč, jsme v dobrem bloku a nepouštíme ho do žádné velké šance, snad jen jedna standartka, kterou v klidu kryje brankář Slanina. Sami se dostaneme do dvou zakončení, kdy druhé v podáni Mikiny volalo po gólu, ten bohužel nepřichází a pak nastává to, co každý fotbalista či fanoušek zná " Nedáš, dostaneš". Svoboda posíla malou domů, soupeř jeho přihrávku zachytává a mění se skóre. 1 : 0. Naštěstí ne na dlouho. K obratu velí Vlk, který povedeným průnikem podél lajny prokazuje svoje individuální schopnosti a vyřazuje obránce ze hry jak žáčka, a při jeho centru do vápna zahrává další ze soupeřových hráčů rukou. A je to penalta. Mikina si bere míč a pokutový kop proměňuje. 1 : 1. Soupeř je otřesen. Během následujících 15 minut Mikina rozehrává svůj famózní part jak legendární sparťan Lafata proti Tallinu, nasází další 3 góly a posílá soupeře do kolen. Samozřejmě všechny góly jsou dílem celého týmu. Do kabin tedy odcházíme za stavu 1 : 4 z pohledu domácích a vše se zda byt jasné, hotové. Poločasové instrukce jsou jednoduché, lze očekávat aktivní nástup domácích do druhé půle, proto musíme jejich tlak otupit a prvních 20.min je nenechat skórovat a případně přidat další gól. To se nám bohužel absolutně nedaří. Soupeř do 55.min po našem nedůrazu a možná "otočeném" rohu 2x skóruje a pěkný retro ukazatel v rohu hřiště zobrazuje aktuální stav 3 : 4. To jsme přesně nechtěli. Soupeř je na koni, "cítí krev" a žene se za vyrovnáním. Je to boj, emoce tryskají a domácí tvrdí muziku. Několik závarů před naší branou se daří i s trochou toho pověstného štěstíčka ustat a občas i zahrozíme například povedenou střelou Dvořáka naší letní posily, kterou domácí gólman vyráží. V 85. min rozhodčí Vlašič uděluje červenou kartu domácímu hráči po potyčce v půlce hřiště. To snad už ukopeme. Během druhého poločasu došlo také v našem týmu ke střídaní, kdy na plac postupně přichází naše fotbalové naděje dorostenci Trávníček a pokračovatel fotbalového rodu Budků Matěj a také již ostřílený Janda, který v 94.min vyslyší pokyny, které dostal při střídaní od asistentů Petruse a Hrbáčka "Běž tam a dej gól", a po přihrávce od dobře hrajícího Vlasáka definitivně rozhoduje zápas. 3 : 5. "Konec." Máme 3 body z venku od těžkého soupeře a můžeme být spokojeni, ale přeci jen by si asi každý z nás představoval cestu k nim poněkud klidnější, když v poločase vedeme 4 : 1. Pohled na tabulku 1.A třídy, kdy jsme druzí o skóre za Spořicemi, je pro oko všech co fandí SKL potěšující. Do dalšího zápasu, jako je domácí duel právě se Spořicemi příští neděli od 17:00, kde by bylo dobré body z venku potvrdit, musíme jít tedy se zdravým sebevědomím, ale i pokorou. MY JSME SKL! Sportu zdar a fotbalu zvlášť. (MH16)....