Strhující zápas se Spořicemi

22.08.2021

V neděli jsme se střetli s týmem, který byl na tom velmi podobně bodově jako my. A byl to strhující zápas. Ten, kdo na zápase byl, musel být nadšený. Byla to "ÓDA PRO FOTBAL." Toto jsou zápasy, které musí mít každý fanoušek rád, pro tyto zápasy hrajeme fotbal. Nejprve jsme prohrávali, ale pak jsme zápas neuvěřitelně otočili.                                                                                                                                                Začátek zápasu byl z naší strany nedůrazný, vypadalo to, že jsme ještě v kabině. Soupeř 2x po našem zaváhání skóroval a v 36. minutě jsme prohrávali 0 : 2. Ještě do poločasové pauzy z penaltového puntíku snížil Mikina, a šlo se do kabin veseleji. Bohužel začátek druhé půle byl jak přes kopírák té první a v 64. minutě jsme inkasovali po neshodě na 1 : 3.  A s našimi borci to nevypadalo vůbec dobře. Trenér Marek Čermák přeskupil řady a přešli jsme na systém 3 obránců a začali jsme hrát na riziko (neměli jsme co ztratit). Naši hráči začali makat a byli všude první, efekt se dostavil velice brzy. Hned v 66. minutě snížil nádhernou střelou do pravého horního rohu Vlasák. Byla tu euforie, fanoušci náš tým hnali k vyrovnání a hráči SKL jejich volání vyslyšeli. V 70. minutě nahrávkou do kuchyně od Mikiny vyrovnal Novák. Co dál? Pořád hrát na riziko nebo uhrát alespoň bod? Neuvěřitelní fanoušci náš tým ženou ke třem bodům a vlévají novou krev našim hráčům, kteří jim to oplácejí a v žádném případě ve hře  nepolevují. Trenér tlačí své mužstvo k obratu. A opravdu, hostující hráči nevědí, co mají dělat a liběšičtí berani jsou všude.  V 75. minutě propukne neskutečná radost a zadostiučinění pro celý makající tým. Mikina prchá všem obráncům a řítí se sám na brankaře, ten vybíhá a s trochou štěstí se míč odráží opět k Mikinovi, který vstřelí míč do hostující branky. Je tu obrat SKL 4 : 3. Hráči SKL a jejich fanoušci propukají v neuvěřitelnou radost. Hosté padají na kolena a nevěří, co se to stalo. Ale není konec zápasu, hosté se ještě snaží o vyrovnání. Šance opravdu přichází, ale tu, skvěle chytající Slanina, bravurně vyráží nad břevno a na roh. To ještě není vše, pojďme je dorazit, zní pokyny z lavičky. A v 85. minutě se tak stane. Domácí kapitán Nepovím si dá narozeninový dárek a střílí branku číslo pět. Stav utkání 5 : 3 pro SKL, to už nepustíme, zní od fanoušků. A opravdu, rozhodčí píská naposledy do píšťalky a je tu konec utkání. Zápas na který se nedá zapomenout, zní od fanoušků. Děkujeme všem hráčům za úžasný výkon v zápase, ale hlavně fanouškům za neuvěřitelnou kulisu "to je fotbal"

video ze zápasu 1. poločas zde                                                                                                                                                       2. poločas zde