Wroclaw Trophy

10.07.2018

Naše fotbalová mládež se letos již po druhé zúčastnila tohoto celosvětového turnaje. Za jejich výsledky jsme na ně moc pyšní a děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Velké díky patří také za podporu rodičům a obci Liběšice...a teď už si přečtěte, co o tom napsal Jiří Božík, vedoucí mládeže :-) 

                                Wroclaw Trophy 2018

Po roce jsme se opět střetli s evropskými kluby na Wroclaw Trophy. Tentokrát jsme věděli, co nás čeká. I přesto jsme se hodně těšili na nové fotbalové zážitky. Letos jsme jeli s kategoriemi U13 a U11 - mladší žáci a starší přípravka. Fotbalový turnaj byl velmi náročný, každý den se hrály dvě utkání s evropskými týmy, převážně s fotbalovými akademiemi. Prověřily nás týmy Francie, Kosova a Polska. Tento rok se turnaje zúčastnilo 180 týmů v kategoriích U7 až U19 z 25 zemí např. Slovensko, Polsko, Německo, Itálie, Francie, Kosovo, Švédsko, Estonsko a mnoho dalších. Hrálo se na olympijském stadiónu ve Wroclawi, sehrálo se zde kolem 550 zápasů na 21 hřištích.

Naši hráči odehráli nejprve své zápasy ve skupině - starší přípravka sehrála velice dobrá utkání, ale týmy byly nad jejich síly. Ze skupiny postoupili z posledního místa a zahráli si Friendly cup, kde se umístili na předposledním místě. I přesto si všichni odvezli mnoho cenných zkušeností a vědí, na čem zapracovat. Mužstvo mladších žáků sehrálo svá utkání ve skupině nad očekávání dobře a z 2. místa postoupilo do hlavního turnaje o Wroclaw Trophy. Ve čtvrtfinále jsme narazili na nepříjemného soupeře a nepostoupili dál. Přesto se po dvou výhrách, dvou prohrách, dvou remízách a dvou porážkách po penaltách zařadili na krásné 8. místo. Myslím, že jsme se opět neztratili a SK Liběšice a obci Liběšice jsme udělali jméno i v Polsku.

Tento turnaj, který je třetí největší v Evropě, byl pro našich 23 hrajících kluků zdrojem velkých zkušeností, ale nejen pro ně. I nám trenérům ukázal, kde jsme dobří a kde naopak přidat, abychom byli ještě lepší SK Liběšice.

Na turnaji s námi byli samozřejmě jako loňský rok i někteří rodiče hráčů, kteří nás po celou dobu turnaje mohutně povzbuzovali a pomáhali. Viděli své děti, jak jsou hrdí na svou zem, když pod českou vlajkou reprezentovali Českou republiku a obec Liběšice.

Samozřejmě jsme si všichni užili zahajovací ceremoniál, který byl krásně zorganizovaný, ale hlavně při závěrečném ceremoniálu, kde nám předávali na pódiu medaile za účast, jsme viděli tu dětskou radost a jiskru v očích - a to je ten důvod, nás trenérů, proč to děláme.

Naše poděkování patří všem, kteří se této akce zúčastnili - hráčům, fandícím rodičům a trenérům. Ale naše největší poděkování patří obci Liběšice za uvolnění finančních prostředků a podporu. Děkujeme!!!

Zkušenosti z tohoto turnaje jsou k nezaplacení. Moci se střetnout s akademiemi vybraných hráčů je veliká zkušenost, jak pro hráče, tak i pro trenéry. Opět se nám ozývá mnoho klubů a zvou nás na zajímavé turnaje (Nový Bor, Roudnice n/L, Ústí n/L, Teplice). Naše jméno SK Liběšice se stává zvučným a na to jsme hrdí.

                                                               Za všechny moc děkujeme, tým SK Liběšice