Páté kolo a stále první

04.09.2021

Další los a další těžký soupeř z Roudnice nad Labem.

Zápas hodnotí MH16:

V sobotu zavítal na naše hřiště soupeř z Roudnice nad Labem. Do zápasu jdeme z pozice lídra soutěže a věříme, že to tak zůstane i po tomto utkání. Sestava zůstává v podstatě totožná jako v minulém kole v Mojžíři, dochází k menším změnám na postech, např. kapitán (a oslavenec 😊) Nepovím se překvapivě přesouvá na kraj zálohy. Vstup do zápasu máme jako přes kopírák opět vlažný, přesto se dostáváme do zakončení. Z ojedinělé šance soupeře, kdy propadneme ve středu hřiště, soupeř skóruje a v 11.min prohráváme 0:1. Přes tento nepřízniví stav je lavička v klidu, věříme v naše schopnosti a je jen otázkou času, kdy to tam napadá. Chvíli trvá, než se tento předpoklad naplní, kdy kanonýr Mikina a také např. Vlasák svoje šance neproměňují, poté ale výše zmíněný Mikina v rozmezí několika minut otáčí skóre a v 23.min vedeme 2:1. Přichází naše další gólovky, bohužel skóre se nemění a do kabin odcházíme za tohoto stavu. V poločasové přestávce dochází k vynucenému střídání, odstupuje pro zdravotní komplikace Held, snad to nebude nic vážného, nastupuje Janda I. Druhý poločas ale vůbec není z naší strany optimální, soupeř je lepší, dostává se do zakončení a lavička již není tak v klidu. Jsme pod tlakem, několikrát nás podrží brankář Slanina. V 67. min po naší standartní situaci Nepovím vrací před bránu a Mikina završuje hattrick a uklidňuje nás 3:1. Během zbývajících minut již gól nepadne, přestože např. dorostenec Krupička jde sám na bránu. Utkání končí za stavu 3:1. Cíl vyhrát a zůstat v čele tabulky se podařilo naplnit, přesto zejména s druhým poločasem nemůžeme být zcela spokojeni. Proč tomu tak bylo, si musí rozebrat trenér Čermák se svými svěřenci. Končit se má ale pozitivně, vyhráli jsme těžký zápas, nehrajeme na krásu ale na góly a ty jsme dali a body máme. Následující sobotu nastoupíme ve Šluknově. MY JSME SKL. Sportu zdar a fotbalu zvlášť.                                                                      (MH16)